четвер, 19 грудня 2013 р.

Засідання КРУГЛОГО СТОЛУ методичного об’єднання практичних психологів ЗНЗ м. Марганця


19 ГРУДНЯ 2013 
 року відбулося засідання 
КРУГЛОГО СТОЛУ методичного об’єднання практичних психологів, під час якого було проведено: 
  • ІНФОРМАЦІЙНИЙ РИНГ; 
  • обговорення організаційних питань щодо олімпіади; 
  • уточнення специфіки роботи з дітьми групи ризику. 

      Під час проведення ІНФОРМАЦІЙНОГО РИНГУ Кривощокова М.І., методист управління освіти, практичний психолог ЗОШ № 2, нагадала основні вимого щодо організації та проведення олімпіади, запропонувала провести олімпіаду з педагогіки та психології в ЗОШ №3, відповідальним за організацію олімпіади назначити Перепьолкіну Я.С., практичного психолога ЗОШ №1, та Каплисту С.К., практичного психолога ЗОШ №3, та розподілила обов’язки між практичними психологами шкіл. 

    Перепьолкіна Я.С., практичний  психолог ЗОШ № 1, в ході засідання круглого столу  поділилася новою інформацією, яку отримала на методичному об’єднанні голів міських МО практичних психологів, котре відбувалося  у Дніпропетровську. Запропонувала взяти до уваги рекомендації центру.

        Вітько О.І.,практичний психолог Марганецького ліцею, розповіла  про специфіку роботи з дітьми «групи ризику», спираючись на свій досвід роботи, проаналізувала з практичними психологами ЗОЗ картку супроводу.
  
                                                                                                  

четвер, 7 листопада 2013 р.

Засідання методичного об’єднання практичних психологів в складі творчої групи ЗНЗ м. Марганця

      7 ЛИСТОПАДА 2013 року на базі ЗОШ №2 відбулося планове засідання методичного об’єднання практичних психологів в складі творчої групи  ЗНЗ м. Марганця. 

          Практичні психологи обговорювали наступні питання:

  • Підготовка та проведення психодіагностичного обстеження учнів з метою визначення «групи ризику».
  • Складні випадки консультування у роботі з учнями «групи ризику».

     Кузуб О.М., практичний психолог СЗШ № 7, ознайомила з обласним наказом «Про попередження девіантних проявів серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів» № 744/0/212-13 від 02.10.2013 року. Практичні психологи узгодили алгоритм проведення діагностичного обстеження учнів у взаємодії з педколективом з метою отримання об’єктивних даних. 
       Під час засідання круглого столу Оксана Михайлівна ознайомила молодих психологів із складними випадками консультування у роботі з учнями «групи ризику», та  обласними методичними рекомендаціями для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів. 

Ухвалили рішення:

  1. Взявши за основу обласні методичні рекомендації, творчою групою М/О психологів   розробити рекомендації щодо роботи з дітьми групи ризику.




четвер, 24 жовтня 2013 р.

Засідання методичного об’єднання практичних психологів ЗОШ «Адаптація п’ятикласників в умовах впровадження Нового державного стандарту».

       24 ЖОВТНЯ 2013 року відбулося засідання методичного об’єднання практичних психологів ЗОШ м. Марганець на тему «Адаптація п’ятикласників в умовах впровадження Нового державного стандарту». 
         За круглим столом практичні психологи обговорили форму, необхідний матеріал   для організації та проведення психолого-педагогічного семінару на тему: «Психолого-педагогічний супровід учнів в умовах впровадження Нового державного стандарту». Перепьолкіна Я.С., практичний психолог ЗОШ №1, повідомила про те, що проблема наступності  між початковою та  середньою  ланками  освіти залишається  актуальною в умовах впровадження Нового державного стандарту, та необхідною умовою в забезпеченні наступності в навчанні і розвитку в цьому віці є врахування психологічних особливостей молодших школярів і підлітків. Діденко А.С., практичний психолог Гімназії, нагадала про основні психологічні проблеми п’ятикласників, які можуть виникнути в період адаптації та запропонувала варіативні шляхи їх вирішення. Давиденко З.І., практичний психолог ЗОШ №9, ознайомила із загальними рекомендаціями для батьків та вчителів по полегшенню адаптації п’ятикласників. 

 Підводячи підсумок, психологи ухвалили:
  • Розробити презентацію для семінару на тему «Психолого-педагогічний супровід учнів в умовах впровадження Нового державного стандарту».
  • Провести єдиний психолого-педагогічний семінар для вчителів на тему:  «Психолого-педагогічний супровід учнів в умовах впровадження Нового державного стандарту».
  • Включити в хід семінару повідомлення на тему: « Наступність, як умова успішної адаптації в умовах впровадження Нового державного стандарту».
  • Включити інформацію підготовлену психологами до семінару.
  • Спираючись на запропоновані загальні рекомендації, розробити та надати індивідуальні рекомендації для:

-          класних керівників;
-          вчителів-предметників;
-          батьків.  


четвер, 19 вересня 2013 р.

Засідання методичного об’єднання практичних психологів ЗОЗ

     19 вересня 2013 року на базі 2 школи відбулося засідання методичного об’єднання практичних психологів ЗОЗ міста. Психологами розглядалися наступні питання:

1.  Алгоритм  супроводження  соціальним працівником сімей ДБСТ та ПС.
2. Підсумки психологічного обстеження прийомних батьків, батьків вихователів, прийомних дітей, дітей-вихованців з питань виявлення рівня агресії, проблем у взаємовідносинах, рівня тривожності, емоційної стабільності та насилля до дітей.

В ході обговорення ухвалили:
  • На МО  практичних психологів розробити рекомендації для соціальних працівників на тему: «Алгоритм супроводження  соціальним працівником сімей ДБСТ та ПС».
  • За результатами діагностичного обстеження  надати рекомендації практичним психологам та соціальним працівникам. 
  • Провести батьківський всеобуч на базі ЗОШ №3 на тему: «Рекомендації за результатам обстеження».
  • Практичним психологам шкіл надати індивідуальні рекомендації соціальним працівникам щодо подальшої роботи з сім’ями.

четвер, 12 вересня 2013 р.

Круглий стіл практичних психологів

    12 вересня відбулося засідання круглого столу практичних психологів міста з працівниками Марганецького міського центру соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді. Розглядалося питання про планування та розподіл роботи між спеціалістами під час психологічного обстеження дітей з ДБСТ та прийомних сімей. 
     У рамках психологічної просвіти та допомоги батькам-вихователям, під час тестування дітей, практичним психологом НВК-"Ліцей № 10" Вітько О.І. буде проведена міні-лекція на тему: "Емоційний стан вашої дитини, його розуміння та особливості спілкування". 

четвер, 5 вересня 2013 р.

Методичне об'єднання



    5.09.2013р. у ЗОШ № 2 відбулося засідання методичного об’єднання шкільних практичних психологів.
    Тема: «Діагностичне забезпечення психологічного обстеження прийомних батьків, батьків-вихователів, прийомних дітей, дітей-вихованців з питань виявлення рівня агресії, проблем у взаємовідносинах, рівня тривожності, емоційної стабільності та насилля до дітей».
    Підготовлений пакет психодіагностичних методик для обстеження дітей  різних вікових категорій.

неділя, 21 квітня 2013 р.

Засідання круглого столу

18 квітня на базі Марганецької гімназії відбулося засідання круглого столу  практичних  психологів шкіл, учасників міської ПМПК: корекційних  педагогів ПМПЦРД  (Іванової А.С.), ДНЗ №2 (Рой С.В.), ДНЗ №13 (Меньшикової Т.Є.), логопункту СЗШ №12 (Литвиненко Л.М.). за темою «Методологічна складова діяльності ПМПк»
 
На засіданні були розглянуті результати моніторингу шкільних  ПМПк, нормативно-правова документація для повноцінної роботи ПМПк.
Результатами круглого столу стала розробка зразка довідки психологічного розвитку дитини, визначення обов'язкової документації для роботи дошкільних\шкільних ПМПк.
 




четвер, 18 квітня 2013 р.

Обмін досвідом

    18 квітня у Марганецькій гімназії відбувся обмін досвідом серед практичних психологів.
 
  Свій досвід роботи представила практичний психолог Діденко Аліна Володимирівна, яка працює над проблемою «Розвиток обдарованості на сучасному етапі».
 
 З метою створення сприятливих умов для самореалізації, розвитку компетентності учнів, реалізації особистісного підходу психологом гімназії здійснюється супровід обдарованих дітей. 
 
 Створена програма психологічної підтримки обдарованих дітей, за якою проводиться анкетування вчителів, діагностика дітей з метою виявлення індивідуальних особливостей розвитку їх пізнавальних процесів, тренінгові заняття для всіх учасників навчально-виховного процесу.

пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Обмін досвідом

14 березня  у  НВК - Ліцеї №10 гостинно приймала шкільних практичних психологів Вітько Ольга Іванівна.
     Ольга  Іванівна ознайомила  своїх колег із психолого-педагогічним супровідом профільного навчання. 
 

пʼятниця, 8 лютого 2013 р.

Методичне об’єднання

    7 лютого  відбулося методичне обєднання практичних психологів шкіл на базі ЗОШ № 2. 
    Тема: «Психолого-педагогічний супровід дитини з особливими потребами».
    Психологи  розглянули наступні питання: 

  • «Психолого-педагогічний супровід інклюзивного навчання», - доповідь практичного психолога гімназії Діденко А.В.;
  • «Завдання практичного психолога щодо організації інклюзивного навчання», - доповідь практичного психолога ЗОШ №11 Тюріної І.Г.

 Крім того,  Перепьолкіна Я.С., психолог ЗОШ №1, поділилася своїми враженнями від обласної олімпіади з педагогіки та психології. 

Враховуючи досвід попередніх років, було вирішено створити  методичний посібник який допоможе у підготовці учнів до участі у олімпіаді.

пʼятниця, 25 січня 2013 р.

Обмін досвідом

    
     24 січня у ЗОШ № 9 пройшов обмін досвідом роботи між шкільними практичними психологами.  До уваги учасників представила свій досвід роботи практичний психолог Давиденко Зоя Іванівна. Тема досвіду «Психолого-педагогічний супровід обдарованих учнів».
     Зоя Іванівна ознайомила  колег із системою роботи психолога з обдарованими учнями. Представила  авторську  анкету «Навчальна мотивація», яку психолог успішно використовує протягом 15 років.

     Використання даної анкети практичним психологом, дає можливість прослідкувати фактори заохочення учнів до навчання, елементи  активізації навчальної діяльності учнів;

 - може послужити дійовим інструментом учителю-предметнику, класному керівникові у знаходженні шляхів розвитку, профілактики, корекції навчально – мотиваційного компоненту учнів з кожного предмету шкільної програми;

 - адміністрацією школи може бути використана як кореляційна діагностика рівня навчальної мотивації з окремо взятого предмету кожної паралелі школи,
 - може надати допомогу учням (зокрема у напрямку  «Інтелектуальна обдарованість» як психологічна підтримка творчості), а також у вирішенні виникаючих  навчальних проблем, у розробці планів випереджаючого розвитку  особистості кожного учня.