субота, 17 грудня 2016 р.

     «Стоп насилля»  

     Під таким девізом   у КДНЗ  НВК «ДНЗ  –  ЗНЗ - школа І ступеня» пройшли заходи  щодо  попередження  насилля та жорстокої поведінки.
    Наш навчальний заклад долучився до Всесвітньої акції « 16 днів проти насилля» , яка проходила в Україні та ще більш ніж 100 країн світу з  
25 листопада по 10 грудня . В ці дні  тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій активізують  свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства.
   Так діти НВК підготували малюнки " Ми проти насилля",  дізнавалися про свої права та як насилля впливає на розвиток під час виховних годин.






Кращі роботи дітей

     Проблема насилля  і жорстокого поводження з дітьми є дуже актуальною для сьогодення. У засобах масової інформації все частіше з’являються новини про нестерпну жорстокість, носіями або жертвами якої є діти.
     А, оскільки,  діти проводять багато часу саме в навчальних закладах, то вони мають відігравати одну з ключових ролей у справі захисту дітей від насильства. Сучасні заклади освіти й виховання  зберігають статус одного з основних інститутів соціалізації особистості, її становлення і розвитку. Відповідно дорослі, які працюють у них, зобов’язані забезпечити умови, які б сприяли  утвердженню людської гідності дитини та її розвитку.
       Тому з метою забезпечення  педагогів та батьків теоретичними знаннями про проблему насильства, його  види, причини та наслідки, ознайомлення  з поняттям «булінг» та  надання  рекомендацій  щодо профілактики насилля та жорстокого поводження з дітьми було проведено психолого – педагогічний тренінг для педагогів « Насильство над дитиною як чинник деструктивного впливу на формування її особистості. Психологічна безпека освітнього середовища» 

Вправа "Галявина очікувань"




Робота в групах "Причини та наслідки насилля"




Методика " Нитки"


Руханка "Погода у Занзібарі"

Подарунки учасникам тренінгу - ляльки - мотанки

    
Робота була плідною і продуктивною.  Педагоги НВК та запрошені гості: методист ДДО Агаркова Л. В., методисти відділу освіти: Бабкіна С. М. та Проказа О. М. переглядаючи відео – ролики, працюючи в групах,  разом шукали найвдаліші методи профілактики та подолання насилля та жорстокості.
    Батьки стали учасниками семінару – практикуму  «Сім'я  без насилля»
Під час якого пізнавали секрети безконфліктного спілкування та яку шкоду наносить насилля в родині фізичному, психічному зборов`ю та й взагалі майбутньому дитини.

Вправа " Забороняємо - дозволяємо"
Руханка " Піцца"


    Адже тільки разом, використовуючи командний підхід, можна подолати труднощі. Виховувати та розвивати дитину в безпечному середовищі.
 Надати всі можливості дитині  реалізувати свої права, соціалізуватися та стати достойним громадянином своєї держави.

пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

СУПЕРВІЗІЙНЕ ЗАСІДАННЯ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ З НАТАЛІЄЮ ЛЯХ

21 жовтня 2016 року на базі Марганецького ліцею відбулося супервізійне засідання практичних психологів міста з обласним тренером Наталією Лях в рамках участі у проекті "Комплексна психосоціальна допомога дітям, підліткам та родинам, що постраждали в наслідок військового конфлікту в Україні". 



Основною метою зустрічі був рефлексійний обмін враженнями від проекту та корекційної програми. В кінці засідання Наталія презентувала колегам методичні посібники. 

Всесвітній день психічного здоров'я в НВК

     10 – го  жовтня ,вже традиційно , в НВК «ДНЗ – ЗНЗ – школа І  ступеня» відзначався  Всесвітній день психічного здоров'я. Заплановані заходи, як завжди, охоплювали всю дружню родину нашого закладу.

           Просвітницькі матеріали нагадали що таке психічне здоров'я, як воно взаємопов'язане з фізичним та яких правил  потрібно дотримуватися, щоб гармонізувати  внутрішній світ. Бажаючі могли  познайомитись з планом заходів, спланувати свій час та обрати захід до вподоби.  
     Та  найважливіше в моїй роботі – це усмішки дітей, які вони мені дарували під час ігор на прогулянці: «Веселка», «Дзеркало»,  « Зайці», « Теплі руки»,« Будівельники» з метою згуртування дитячого колективу. А цікаві заняття та творче малювання 
« Сонечко на долонечці» розвивали емоційний світ, відчуття кольору, вчили  їх дружити, допомагати один одному. 


     Педагоги  НВК стали  учасниками  психолого - педагогічного семінару
« Саморозвиток педагога, як передумова освітньої  ініціативи формування моделі сучасного навчального закладу »
    Метою якого було:
-         наголосити на актуальності проблеми професійного саморозвитку;
-         розкрити поняття «саморозвиток педагога», « освітня ініціатива»;
-         діагностувати рівень особистісної самореалізації, прагнення до саморозвитку та самовдосконалення педагогів;
-         стимулювати прагнення педагогів до самопізнання, саморозвитку та самовдосконалення.
    Під час теоретичної частини педагоги вивчили критерії та компоненти саморозвитку, вчилися складати власну програму професійного самовдосконалення. 
       Анкетування  «Діагностика рівня саморозвитку педагога»(Л. Бережнова) виявило рівень особистісної самореалізації, прагнення педагогів до саморозвитку та самовдосконалення.




        Практична частина семінару навчила педагогів долати перешкоди на шляху до професійного саморозвитку.














Психолого -  педагогічний семінар пройшов  у теплій і творчій атмосфері.

       Протягом дня, який проходив під девізом  «Ваша доля у Ваших руках: змінюйте себе, і Ви зміните навколишній світ» всі зусилля були направлені на підтримання внутрішньої гармонії  та душевного  благополуччя  всіх учасників навчально  виховного процесу.

понеділок, 2 травня 2016 р.

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ В НВК

                                                    ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ В НВК "ДНЗ -ЗНЗ"

«Від правильного виховання дітей
залежить добробут усього народу»,
говорить Джон Локк. 
    А щоб правильно виховати дитину, треба знати її природу, розуміти  причини поведінки чи реакції.  Такою людиною, яка може зрозуміти та пояснити особливості маленької особистості є практичний психолог.

    І вже традиційно, згідно річного плану, з 18.04 по 22.04 в НВК проходив Тиждень психології. Мета якого підвищення  інтересу до діяльності психолога з боку батьків, дітей та педагогів, сприяння зростанню його авторитету; оптимізації навчально-виховного процесу, покращення взаємин у тріаді «дитина – батьки – педагоги» та психологічному кліматі в колективу, розширення знань усіх учасників навчально-виховного процесу про науку психологію та внутрішній світ дитини.
    Заплановані заходи Тижня психології були об'єднані загальною темою: «Королівство внутрішнього світу» та  єдиним девізом: «Внутрішній світ дитини – пізнаємо, розвиваємо, захищаємо»
    Протягом тижня діти дошкільних груп  побували в гостях у Серденька та дізналися, що відчуває воно в різних емоційних станах 
( Заняття «Квітка радості»), 
вчилися фантазувати та малювати музику(Заняття – гра «Намалюй музику»), розвивалися під час психологічних ігор, 
засвоювали правила дружби (Заняття «Дітям краще в дружбі жити») 



 та знімали психологічне напруження   
   (Рефлексія « Весняний ліс»)
    Учні 1- 4 класів із захопленням працювали над створенням  проектів «Я в майбутньому» та колажу  «Наші мрії»  

    Це дало можливість краще пізнати внутрішній світ дітей, їх мрії, бажання.
     Жвавий інтерес викликала творча робота « Дерево бажань»  до створення якої долучилися всі учасники навчально – виховного процесу.
    Протягом Тижня психології батьки та педагоги теж вивчали особливості внутрішнього світу дитини, вчилися розуміти, розвивати та захищати психологічне здоров'я особистості. (Консультація: «Внутрішній світ дитини – пізнаємо, розвиваємо, захищаємо» ; Інформаційний вісник «Як зняти психологічне напруження дитини»,  « Про що говорить колір», « 4 лицарі або типи темпераменту»)
             Родзинкою Тижня психології стали проекти                                                дошкільних груп
                        «Діти – квіти нашого життя»


       Адже все заради чого працюють педагоги, живуть батьки – це наші діти.
        Діти - це наше майбутнє! І від того, який внесок ми зробимо в їх розвиток, виховання, чи зуміємо закласти поняття цінностей, таке майбутнє вони створюватимуть.