вівторок, 29 грудня 2015 р.

Творчий звіт впровадження в НВП Марганецької ЗОШ №9 шкільної психокорекційної «Програми розвитку навиків психологічного відновлення дитини-школяра»

В рамках впровадження в НВП Марганецької ЗОШ №9  шкільної  психокорекційної «Програми розвитку навиків психологічного відновлення  дитини-школяра» практичним психологом школи  було організовано і проведено КРУГЛИЙ СТІЛ для педагогів на тему «Розвиток психологічної стійкості до стресу у школярів». Під час засідання були розглянуті поняття: соціалізація, дезадаптація, стрес, стресостійкість, самостійне психологічне відновлення. Крім того, Ірина Геннадіївна акцентувала увагу колег на тому, що основною метою впровадження шкільної  психокорекційної «Програми розвитку навиків психологічного відновлення  дитини-школяра» є:
- Навчання учнів навикам самостійного відновлення;
- Підтримка поведінки школярів, яка допомагає їм адаптуватися;
- Профілактика неадаптивної поведінки.
Засідання проводилося в інтерактивній формі з елементами психологічного практикуму.

З класними керівниками та старостами 5-11 класів проведено інструктивні бесіди: «Перша допомога при психологічній травмі», «Джерела стресу та симптоми дистресу», «Як уникнути конфлікту», «Можливі шляхи виходу з конфліктної ситуації», «Як боротися зі стресом»; з учнями і батьками «зони і групи ризику» проведені індивідуальні первинні кризові консультації за наслідками психотравмуючої ситуації, в адаптаційний період новоприбулих учнів; та групові консультації, під час яких розглядали питання: «Можливі шляхи виходу з конфліктної ситуації», «Пошук власних ресурсів як передумова розвитку психологічної стійкості до стресу у школярів», «Вихід із тупикової ситуації».

У ході арт-терапевтичних занять, міні-психологічних студій «Всесвіт мого класу/мого близького оточення», «Хто я?», «Фундамент взаємовідносин», «Модель вирішення проблемної ситуації», «Мій захист», "Пошук внутрішніх ресурсів", «Мандала гармонії» учні були ознайомлені з поняттями травма, стрес, конфліктна ситуація, типи конфліктів, власний ресурс,  за допомогою проективних тестів дізналися про власні механізми реагування в стресових ситуаціях.  


Працюючи з МАК /метафоричними асоціативними картками/ були ознайомлені з поняттям власний внутрішній ресурс, та за допомогою ігрової техніки "Проблеми та рішення" /Автор: Ольга Гаркавець/ на практиці шукали свої ресурси, вчилися навичкам вирішення проблемних ситуацій без конфліктів, виготовлення мандал гармонії сприяло відновленню почуття фізичного та емоційного комфорту.

Ключова мета занять - розвиток психосоціальної стійкості до стресів, профілактика неадаптивної поведінки та допомога у подоланні труднощів налагодження взаємовідносин.




Позитивним моментом кожної зустрічі були ігри на зняття бар'єрів спілкування і взаємодії та психоемоційного напруження: «Привітання наосліп», «Арам-зам-зам», «Принцеса, дракон, самурай», «Піца», «Дерева та олені».






Під час поточного засідання інтервізійної групи практичні психологи ЗНЗ працювали над темою: «Технології роботи та саморегуляції у стресових ситуаціях. Пошук особистих ресурсів». Розглянули: проективні методики, аутогенні, релаксаційні та арт-терапевтичні вправи, технології роботи з МАК, запропоновані та апробовані колегами.

ФОТО-ЗВІТ:






середа, 9 грудня 2015 р.

Міжнародний день інвалідів в НВК "ДНЗ -ЗНЗ - школа І ступеня"

Міжнародний день інвалідів  

"Твори добро!"


Ти добро лиш твори усюди,
Хай тепло тобі повнить груди.
Ти посій і доглянь пшеницю
Ти вкопай і почисть криницю.
Волю дай, нагодуй пташину,
Народи і зрости дитину!
Бо людина у цьому світі
Лиш добро повинна творити!

     Такими словами почалась спільна виховна година для учнів НВК "Горобинка" та діток Марганецького реабілітаційного центру присвячена Міжнародному  дню інвалідів.
    Ми готувалися до цього дня заздалегідь. Провели конкурс малюнків
 « Мій подарунок до дня інваліда». А  залучаючись до благодійної  акції
« Ми разом» вихованці та батьки навчального комплексу зібрали одяг, іграшки,книги, канцелярські товари та передали частинку свого душевного тепла діткам з Марганецького  реабілітаційного центру.
     Такі зустрічі вже стали доброю традицією для нашого навчального закладу. Адже вони дають змогу познайомити дітей з особливостями та проблемами дітей – інвалідів, розвинути почуття емпатії до людей з обмеженими можливостями здоров'я, сформувати найвищі людські цінності:чуйність, доброту, милосердя, любов і повагу до ближніх, виховувати бажання робити добро, духовно вдосконалюватись.
Ти усміхнися небу,
Усім, хто біля тебе!
І братику й сестричці,
І сонечку й травичці.
Люби усіх довкола
Удома і у школі!
І ця любов із Неба
Повернеться до тебе.