середа, 30 березня 2016 р.

АСПЕКТИ КОНФЛІКТОЛОГІЇ - ЗОШ №9

Спілкування людей — досить складний і делікатний процес. Кожний із нас вчиться цього все життя, здобуваючи досвід часто за рахунок помилок і розчарувань. Відомий французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері назвав людське спілкування найбільшою розкішшю на світі. 
На жаль, досить часто ми потрапляємо в ситуації, які визначаємо як конфліктні. Яку роль відіграють конфлікти в нашому житті? Як їх розпізнавати, попереджувати і розв’язувати?

Конфлікти — це дуже давнє явище суспільства взагалі і кожної людини зокрема. Історія людства — не що інше, як відображення різноманітних конфліктів, шляхів їх розв’язання та результатів, що є складовими кожної епохи. На сьогодні проблема конфліктних взаємин має особливо важливе значення.

Конфлікт — це процес різкого загострення протиріч і боротьби двох чи більше сторін. Проблема ця досить серйозна. Існує навіть наука, яка безпосередньо займається цим,— конфліктологія.

Перебуваючи в конфліктній ситуації, люди діють по-різному. Існує безліч прийомів виходу з конфліктної ситуації. Спроба стати ніби осторонь конфлікту та спокійно проаналізувати його — це перший крок до розв’язання конфлікту таким чином, щоб не були зігноровані права жодного його учасника.

Дейл Карнегі писав: «У суперечці не можна перемогти. Якщо ви програли — значить програли, якщо перемогли — теж програли». Чому? (Одержавши перемогу, ви почуваєтесь чудово. А ваш співрозмовник? Ви змусили його відчувати вашу перевагу. Ви зачепили його самолюбство. Він гнівається. Чи приємно вам про це згадувати?

З метою профілактики та попередження конфліктної поведінки в учнівському середовищі у Марганецькій ЗОШ №9 було організовано та проведено ТИЖДЕНЬ КОНФЛІКТОЛОГІЇ.

Корисна та цікава інформація про важливість безконфліктного спілкування  була розміщена у куточку «Тижня Конфліктології» та інформаційному куточку для педагогів. Протягом тижня усі учасники НВП приймали активну участь у психологічних акціях та різноманітних профілактичних заходах. 


Під час класних годин учні були ознайомлені з причинами виникнення конфліктів, можливими способами розв’язання конфліктів; вчилися уникати конфліктних ситуацій; у дітей формувалися навички культурної поведінки, толерантності; виховувалася доброзичливість, миролюбивість. 

    


Для школярів девіантної поведінки була проведена психологічна студія "Я в конфліктній ситуації". В ході якої учні були ознайомлені з природою виникнення конфліктів, визначили тип власної поведінки в конфліктних ситуаціях та вчилися безконфліктному спілкуванню.



На хвилях радіо-газети учні були ознайомлені з історичним аспектом конфліктів, типами конфліктних людей, різними стратегіями поводження в конфліктних ситуаціях та основними правилами емпатійного слухання. 

Для педагогів було організовано та проведено психологічний практикум "Ефективна взаємодія педагогів та учнів як передумова успішної соціалізації школяра" 




Пам'ятка: 
Емоційний стан людини регулює насамперед нервова система. У свою чергу, емоції впливають на стан і функціонування внутрішніх органів.
Будь-який емоційний струс, будь-яка конфліктна ситуація не минають для людини безслідно. Образа, сварка, горе, гнів, заздрощі або прагнення помститися — усе це знижує захисні сили організму і скорочує життя.
Тож:
- Умійте володіти собою. Пам’ятайте: найкращий спосіб боротися з душевним неспокоєм — постійна зайнятість.
- Щоб забути свої напасті, намагайтеся зробити приємне іншим.
- Роблячи добро іншим, ви робите добро собі.
-Не старайтеся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням. Пам’ятайте: кожна людина — така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ви, приймайте її такою, якою вона є. Умійте бачити в людині позитивні якості й у стосунках з нею спробуйте спиратися саме на ці якості.
- І під кінець така порада: не ображайтесь і не обурюйтесь критикою на вашу адресу, шукайте в ній відправні точки для самовдосконалення!







Немає коментарів:

Дописати коментар