ЗВІТ ПО ПІДГОТОВЦІ ТА ПРОВЕДЕННЮ «ТИЖНЯ ПСИХОЛОГІЇ»
в дошкільному навчальному закладі
з 27 квітня по 30 ківтня 2015р.
«Життя-не ті дні, що пройшли,
а ті, що запам'яталися!»
У кожної дорослої людини є такі спогади про дитинство, які наповнюють душу незрівняним ні з чим теплом. «Всі ми родом з дитинства...». Найкраще нам хочеться «взяти з собою» у доросле життя. Саме батьківська любов забезпечує дітям емоційну захист і психологічний комфорт, дає життєву опору, а любов і безмежна довіра дитини до батьків роблять його особливо сприйнятливим до їх впливу. Спеціальні психолого-педагогічні та соціологічні дослідження показують, що родина потребує допомоги фахівців на всіх етапах дошкільного дитинства. Очевидно, що сім'я та дитячий садок, маючи свої особливі функції, не можуть замінити один одного і повинні взаємодіяти в ім'я повноцінного розвитку дитини-дошкільника.
Наш дитячий дошкільний заклад намагається намітити такі форми роботи з сім'єю протягом року, які створювали б умови для творчого, спільної співпраці дітей, батьків та працівників дитячого садка.
Зовсім недавно з 27 по 30 квітня у нас пройшов цікавий і захоплюючий марафон «Тиждень психології». Сформувати загальний настрій оптимістичної тональності, настрій на «психологічну хвилю», стимулювання інтересу до психологічних знань і роботі психолога у батьків та співробітників дитячого садку, створення сприятливого психологічного клімату - ось деякі завдання, які ставилися мною, як психологом при складанні даного проекту. Весь колектив дитячого саду був залучений у цей марафон. Звичайно, йшла підготовча робота: вже за кілька днів було підготовлено і вивішено план заходів «Тижня психології» для батьків та працівників дошкільного закладу.
Вже в перший же день всі батьки отримали можливість заповнити анкету «Якість обслуговування в ДНЗ». Так вони могли оцінити роботу саду: «Чи задовольняє Вас догляд, виховання, навчання дітей?», «Яка форма отримання інформації для Вас найзручніша?», «У вирішенні питань, що Вас цікавить, Ви хотіли б отримати допомогу яких фахівців: психолога, музичного керівника, логопеда, медсестри?» і т. д. Це – інформативний спосіб дізнатися про потреби та бажання батьків, їх інтереси і думки. В цей день дітвора старших груп з задоволенням малювали «Мій улюблений дитячий садок». Вийшла велика і цікава виставка дитячих робіт. Ця проективна методика стала зручною експрес - діагностикою на перевірку психологічної комфортності перебування дітей у групі дитячого саду.
Другий день був позначений як «День посмішок та компліментів». В цей день діти бажали один одному тільки добра, говорили якомога більше компліментів, а також співробітникам дошкільного закладу та своїм вихователям. А що ж могли побажати діти своїм мамам і татам? Ми дізналися це після проведеного опитування в групах: «Я бажаю своїм батькам...». Тут відкривалися дитячі мрії, таємниці, тривоги і переживання. Трохи пізніше на заняттях діти старшої групи «Капітошка» зробили подарунок другові, і вже після сну подарували малюкам молодшої групи «Пізнайко» чудові поробки «Сонечко» .
Яким зворушливим було вручення подарунків: хтось обійняв малюка, інший погладив по голові, і навіть поцілував...
А молодші діти разом з вихователем проявили ініціативу, і в свою чергу, привітали малюків І молодшої групи «Зернятко».
Звичайно, з гордістю старші діти розповідали батькам про приготованих подарунки для малюків, а ті в свою чергу хвалилися мамам і татам про врученому подарунок. Ну і батьки не залишилися без уваги: кожен мав можливість прочитати цікаву інформацію в куточках психолога «Секрети виховання від Вірджинії Сатир, відомого в світі спеціаліста з питань сімейної терапії».
На третій день марафону була запланована і проведена психологічна акція «День дружби». В цей день для співробітників була висвітлена інформація про «Цікаві факти про сміх». Для дітей старших та середньої групи була проведена розвага «Разом буде веселіше». Метою розваги було: вчити дітей використовувати раніше набуті знання про навколишнє. Активізувати логічне мислення під час розв'язування загадок та виконання вправ. Розвивати музичний слух,пантоміміку, удосконалювати танцювальні рухи. Виховувати увагу, зосередженість, кмітливість, уміння працювати командою. Діти мандрували по станціям, граючи та виконуючи певні завдання. Були такі станції:
- · Станція «У світі емоцій», де діти виконували вправи на розслаблення, психогімнастику, показували та тренували свої емоції.
- · Станція «Фізхвилинка - звеселинка», де грали в рухливі ігри «Дракон кусає свій хвіст», «Якщо подобається тобі, то роби так…».
- · Станція «Відгадка поруч», де діти мали можливість позмагатися в кмітливості розуму та відчути командний дух.
Закінчився цей день врученням батькам пам'яток: «Поради Дороті Нолті для батьків».
Четвертий день продовжував наш марафон психологічної акцією: «Спостережливі та допитливі». З дітьми проводилися бесіди «Від гніву старієш, від сміху - молодієш», інтерв’ю «Як я почуваюся в дитячому садку?». В останній день «Тижня психології» на педагогічному годині підвелись підсумки психологічного марафону: що вдалося, результати анкетування батьків, обговорення думок і побажань на «Дерево побажань», конкурсів малюнків дітей. Всі ділилися своїми враженнями, отриманими результатами. Думаємо, що «Тиждень психології» вийшов цілісним і завершеним, адже вдалося залучити всіх співробітників, батьків і дітей.