четвер, 12 грудня 2019 р.

"Булінг «Мій світ без насильства»"

12 грудня 2019 року відбулось засідання міського МО практичних психолдогів на базі Марганецької ПМШ11 за темою: "Попередження насильства в учнівському середовищі-комплексний підхід" Мета якого сприяти протистоянню різним видам насильства, сприяти оволодінню інформацією про юридичний захист та психологічну допомогу, формуванню вміння розпізнавати різні види насильства, активізувати процес ставлення кожного учня як творця і проектувальника власного життя, формувати дружні стосунки між учнями та розвивати навички запобігання виникненню насильства в сім’ї, школі, серед однолітків. 
 Психологині активно доповнювали інформаційний виступ доповідачки Машко А.С., розглядали ситуаціі, виконали вправу "Історія з торбинки", обгорювали проблемні питання.

неділя, 1 грудня 2019 р.

Фестиваль Зигзаг удачі

30 листопада у місті Дніпро відбулася важлива подія в сфері психології - фестиваль психологічних ігор і метафоричних карт ЗИГЗАГ  УДАЧІ!

    Практичні психологи дошкільних навчальних закладів Марганця  стали учасниками творчого фестивалю.
       Фестиваль - це завжди свято!
      Свято нових ідей, знайомств, вражень, відкриттів! 12 тематичних ігор і майстер-класів підготували кращі майстри в області психології!
       Адже, ми навчаємось для того, щоб удосконалювати себе.
 (Конфуцій)













субота, 23 листопада 2019 р.

Презентація досвіду роботи

21  листопада практичні психологи дошкільних навчальних закладів  зібралися у затишному дитячому садочку « Берізка». Гостинно зустрічала яких психологиня цього закладу Брацило Людмила Сергіївна. Темою зустрічі була презентація досвіду Людмили Сергіївни: «Розиток емоційного інтелекту як передумова розвитку особистості». Практичний психолог розповіла про ефективні форми та методи роботи з даного напрямку. Поділилася скарбничкою цікавих ігор та вправ в розвитку емоційної-вольової сфери дітей дошкільного віку. Також  запропонувала  колегам зануритись у власний світ дитинства через асоціації, ігри. Приємне спілкування, теплі спогади ще більше об'єднали команду психологів, додали наснаги на подальшу роботу.













неділя, 3 листопада 2019 р.

День психічного здоров'я у ДНЗ



Звіт щодо проведення Дня психічного здоров'я 10.10.2019 року
у дошкільних навчальних закладах міста
    «Краще лікування для тіла – заспокоїти нерви» - сказав Наполеон.
Адже людина, яка знаходиться в постійній нервовій напрузі, та не вміє позбавлятися від стресу- руйнує своє тіло. Тому просвітницька робота практичного психолога направлена на формування позитивного мислення, гармонізації психічного та фізичного здоров'я.
     День психічного здоров'я, який пройшов по всіх дошкільних закладах міста був наповнений яскравими емоціями, сонячними посмішками, різноплановими заходами та позитивом.
   Вранішні зустрічі( НУШ) «Давай вітатися» та акція  «Обійму за посмішку» задали теплий тон всьому дню.


   Заняття:«Яскраве сонечко», « Колір та настрій», « Веселі долоньки» , психологічний спортивно-розважальний  квест «В пошуках  піратського кладу» цікаві, пізнавальні та пригодницькі

    Прогулянки яскраві та веселі, наповнені дитячими посмішками  та дзвінким сміхом.


    Тренінгове заняття для педагогів «Тімбілдинг – ресурс згуртованого колективу»  з метою створення почуття єдності колективу, організованості, довіри і взаєморозуміння в команді та психологічного  розвантаження працівників, поліпшення  психологічної атмосфери освітнього процесу, створення єдиного психолого – енергетичного простору.


      Один день наповнений  оптимізмом, позитивом,  почуттям довіри та єдності має силу зцілення тіла та душі.


середа, 9 жовтня 2019 р.

День психічного здоров’я у МСШ №2

На изображении может находиться: 14 человек, люди улыбаются, люди стоят
У 2019 році  Всесвітній день психічного здоров’я присвячено пропаганді психічного здоров'я та профілактиці самогубств.  У першу  п'ятниця жовтня відзначають Всесвітній день посмішки, в який нас закликають вкрай позитивно впливати на наш з вами настрій. Всі ми, різні люди. Щоб домогтися гарного настрою, для кожного з нас, принаймні, необхідно щось особливе. Давайте просто посміхнемося.  Девізом свята стала фраза: «Зроби добру справу. Допоможи хоча б одній людині усміхнутися». У Марганецькій спеціалізованній школі І-ІІІ ступені №2 до  Всесвітнього  дня психічного здоров'я була оформлена фотозона, галерея “Щасливе обличчя”,   проведена психологічна акція – «Обійму за посмішку» та  єдині класні години:

- у  5-11 класах:  «Позитивне мислення та вчинки запорука  відмінного психічного здоров’я»;
- у  1-4 класах: «Світ позитивних та негативних емоцій».  
На изображении может находиться: 1 человек, сидит
На изображении может находиться: один или несколько человек




Засідання
методичної  групи практичних психологів ДНЗ
Тема: планування та розробка заходів до всесвітнього Дня психічного здоров'я
     3 жовтня на базі КДНЗ НВК « ДНЗ – ЗНЗ - школа І ступеня »  практичні психологи дошкільних закладів зібралися для творчої роботи.  
    Штраус Т. М. нагадала про наближення Всесвітнього Дня психічного здоров'я та важливості просвітницької роботи. Протягом засідання були розглянуті наступні питання:

1.     День психологічного здоров'я в ДНЗ – креативні ідеї та їх втілення;
2.   П ланування заходів до Всесвітнього Дня психічного здоров'я, визначити відповідальних;
3.     Тимбілдинг в роботі практичного психолога – інноваційний погляд на стандартні завдання.

      Колеги обмінялися досвідом, креативними ідеями , які хотілося б втілити протягом  Дня психічного здоров'я, обговорили заходи, визначили відповідальних.
Професійна рефлексія проведена з використанням психологічного малюнку

«Я на роботі – я вдома»  та МАК дала змогу глибше зануритися у свій внутрішній світ, проаналізувати, віднайти власні ресурси.

Фото - звіт засідання


пʼятниця, 6 вересня 2019 р.

Спільне засідання ММО практичних психологів ЗНЗ та ДНЗ міста

        5 вересня на базі  Гуманітарної гімназії ім. Т.Шевченка відбулося засідання ММО працівників психологічної служби у системі освіти з питання "Пріоритетні напрями роботи психологічної служби в системі освіти Дніпропетровської області на 2019-2020н.р.



           На початку засідання керівники МО Перепьолкіна Я.С. та Штраус Т.М. ознайомили колег з аналітичними  звітами щодо роботи МО за 2018-2019 н.р. Визначили пріоритетні завдання та напрями роботи на поточний рік. 

           В ході засідання Яна Станіславівна нагадала про документи, які регулюють роботу психологічної служби.


Важливий акцент було зроблено на накази та листи МОН від 2019р., нововведення стосовно оформлення типової документації, методичні рекомендації "Застосування діагностичних мінімумів у діяльності працівників психологічної служби". Психологи ознайомилися з рекомендованими профілактичними корекційними програмами переможців ІІІ Всеукраїнського конкурсу авторських програм, та програмами факультативів, спецкурсів і курсів за вибором, що були розроблені працівниками психологічної служби. Взяли до відома методичні рекомендації для фахівців психологічної служби щодо протидії і насильницькій моделі поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, розроблених відповідно до листа МОН від 18.05.18 №1/115480; та рекомендації щодо створення служб порозуміння  в закладах освіти, які регламентуються листом МОН від 13.09.10 року 1/9623 "Щодо подолання злочинності серед неповнолітніх та організації профілактичної роботи". Не оминули своєю увагою супровід інклюзивного навчання. Ознайомилися із рекомендованим МОН методичним посібником "Технології психологічного забезпечення освітнього процесу в інклюзивній школі".


Вже традиційним стало для психологинь міста використання метафоричних асоціативних карт та ознайомлення з арт-терапевтичними практиками під час засідань ММО. Не стало винятком і поточне засідання. Тюріна І.Г. провела ресурсну арт-терапевтичну хвилинку. 

Родзинкою засідання стало натхнення та позитивна атмосфера)))





               

     
                

четвер, 16 травня 2019 р.

ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ


«Якщо всі дівчата і хлопці знатимуть основи ґендерної рівності, світ стане уважнішим до ґендерних питань…»

Фріда Пінто /актриса та посол Міжнародного плану/ 


           В рамках участі в проекті «Найбільший урок у світі» за запитами класних керівників для учнів 8-9-х класів СЗОШ №9 з метою  згуртування класних колективів та попередження конфліктів на підставі гендерних ознак протягом березня-травня були проведені Години психології (далі ГП) ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ.

Учні були ознайомлені з поняттям «ґендерна рівність», досліджували причини й наслідки ґендерної нерівності; визначали шляхи підтримки ґендерної рівності. Школярам запропонували згадати момент, коли вони почувалися частиною групи. Чи відчували вони, що група справді їх приймає? Що допомагало так почуватися? І як це — бути поза межами групи або бути виключеним? Як почуватиметься той, кого не приймають?

Далі учні підбирали асоціації до слова дискримінація та ознайомилися із значенням цього терміну.

«Дискримінація — це явище, коли до певної особи або групи осіб ставляться несправедливо. Інколи причиною такого несправедливого ставлення є вік, стать, релігія або раса людини».

Переглянули відео Міжнародного плану «Бо я дівчина — і я дам собі раду».

Після перегляду учні відповідали на наступні запитання:

ü  Якою, на Вашу думку, є головна ідея фільму?

ü  Назвіть три з восьми проблем, з якими стикнулася героїня фільму.

ü  Як, на думку дівчинки, вона могла впоратися з цими проблемами?

ü  Фільм присвячено  впливу ґендерної дискримінації на дівчат. Проте чи вважаєте ви, що хлопці теж можуть страждати від ґендерної дискримінації? Чи питання ґендерної рівності є болючим лише для дівчат і жінок?

ü  Яку роль можуть відігравати чоловіки і хлопці в подоланні ґендерної нерівності?

Отже, протягом ГП школярі проаналізували наслідки дискримінації з власного досвіду. Провели мозковий штурм на тему ґендерної дискримінації, та зробили висновок як вона може призвести до ґендерної нерівності. Поділились думками стосовно того, що означає бути хлопцем/дівчиною в нашому суспільстві. Та отримали творче домашнє завдання на літо: за бажанням написати есе на тему «Чи можуть наші уявлення про ґендер змінюватися? Як ми можемо сприяти таким змінам?»

субота, 6 квітня 2019 р.

Фестиваль психології
6 квітня 2019 року у м. Дніпро проходив другий фестиваль психології, розвитку та творчості
                              «FERMATA — FEST» 
— це майданчик для активного спілкування, обміну ідеями, досвідом, знаннями в різних напрямках психології, розвитку і творчості. А також можливість для учасників поринути в дивовижний світ психології в позитивній атмосфері.
                                                                                       





МЕТОЮ ФЕСТИВАЛЮ є — популяризація сучасних напрямків психології.