вівторок, 29 грудня 2015 р.

Творчий звіт впровадження в НВП Марганецької ЗОШ №9 шкільної психокорекційної «Програми розвитку навиків психологічного відновлення дитини-школяра»

В рамках впровадження в НВП Марганецької ЗОШ №9  шкільної  психокорекційної «Програми розвитку навиків психологічного відновлення  дитини-школяра» практичним психологом школи  було організовано і проведено КРУГЛИЙ СТІЛ для педагогів на тему «Розвиток психологічної стійкості до стресу у школярів». Під час засідання були розглянуті поняття: соціалізація, дезадаптація, стрес, стресостійкість, самостійне психологічне відновлення. Крім того, Ірина Геннадіївна акцентувала увагу колег на тому, що основною метою впровадження шкільної  психокорекційної «Програми розвитку навиків психологічного відновлення  дитини-школяра» є:
- Навчання учнів навикам самостійного відновлення;
- Підтримка поведінки школярів, яка допомагає їм адаптуватися;
- Профілактика неадаптивної поведінки.
Засідання проводилося в інтерактивній формі з елементами психологічного практикуму.

З класними керівниками та старостами 5-11 класів проведено інструктивні бесіди: «Перша допомога при психологічній травмі», «Джерела стресу та симптоми дистресу», «Як уникнути конфлікту», «Можливі шляхи виходу з конфліктної ситуації», «Як боротися зі стресом»; з учнями і батьками «зони і групи ризику» проведені індивідуальні первинні кризові консультації за наслідками психотравмуючої ситуації, в адаптаційний період новоприбулих учнів; та групові консультації, під час яких розглядали питання: «Можливі шляхи виходу з конфліктної ситуації», «Пошук власних ресурсів як передумова розвитку психологічної стійкості до стресу у школярів», «Вихід із тупикової ситуації».

У ході арт-терапевтичних занять, міні-психологічних студій «Всесвіт мого класу/мого близького оточення», «Хто я?», «Фундамент взаємовідносин», «Модель вирішення проблемної ситуації», «Мій захист», "Пошук внутрішніх ресурсів", «Мандала гармонії» учні були ознайомлені з поняттями травма, стрес, конфліктна ситуація, типи конфліктів, власний ресурс,  за допомогою проективних тестів дізналися про власні механізми реагування в стресових ситуаціях.  


Працюючи з МАК /метафоричними асоціативними картками/ були ознайомлені з поняттям власний внутрішній ресурс, та за допомогою ігрової техніки "Проблеми та рішення" /Автор: Ольга Гаркавець/ на практиці шукали свої ресурси, вчилися навичкам вирішення проблемних ситуацій без конфліктів, виготовлення мандал гармонії сприяло відновленню почуття фізичного та емоційного комфорту.

Ключова мета занять - розвиток психосоціальної стійкості до стресів, профілактика неадаптивної поведінки та допомога у подоланні труднощів налагодження взаємовідносин.




Позитивним моментом кожної зустрічі були ігри на зняття бар'єрів спілкування і взаємодії та психоемоційного напруження: «Привітання наосліп», «Арам-зам-зам», «Принцеса, дракон, самурай», «Піца», «Дерева та олені».






Під час поточного засідання інтервізійної групи практичні психологи ЗНЗ працювали над темою: «Технології роботи та саморегуляції у стресових ситуаціях. Пошук особистих ресурсів». Розглянули: проективні методики, аутогенні, релаксаційні та арт-терапевтичні вправи, технології роботи з МАК, запропоновані та апробовані колегами.

ФОТО-ЗВІТ:






середа, 9 грудня 2015 р.

Міжнародний день інвалідів в НВК "ДНЗ -ЗНЗ - школа І ступеня"

Міжнародний день інвалідів  

"Твори добро!"


Ти добро лиш твори усюди,
Хай тепло тобі повнить груди.
Ти посій і доглянь пшеницю
Ти вкопай і почисть криницю.
Волю дай, нагодуй пташину,
Народи і зрости дитину!
Бо людина у цьому світі
Лиш добро повинна творити!

     Такими словами почалась спільна виховна година для учнів НВК "Горобинка" та діток Марганецького реабілітаційного центру присвячена Міжнародному  дню інвалідів.
    Ми готувалися до цього дня заздалегідь. Провели конкурс малюнків
 « Мій подарунок до дня інваліда». А  залучаючись до благодійної  акції
« Ми разом» вихованці та батьки навчального комплексу зібрали одяг, іграшки,книги, канцелярські товари та передали частинку свого душевного тепла діткам з Марганецького  реабілітаційного центру.
     Такі зустрічі вже стали доброю традицією для нашого навчального закладу. Адже вони дають змогу познайомити дітей з особливостями та проблемами дітей – інвалідів, розвинути почуття емпатії до людей з обмеженими можливостями здоров'я, сформувати найвищі людські цінності:чуйність, доброту, милосердя, любов і повагу до ближніх, виховувати бажання робити добро, духовно вдосконалюватись.
Ти усміхнися небу,
Усім, хто біля тебе!
І братику й сестричці,
І сонечку й травичці.
Люби усіх довкола
Удома і у школі!
І ця любов із Неба
Повернеться до тебе.











вівторок, 10 листопада 2015 р.

Ефективність функціонування психологічної служби міста

10 листопада 2015 року на базі ЗОШ №1 відбувся захід щодо ефективності функціонування психологічної служби міста.

На урочистий творчий звіт було запрошено: завідувача ДОМПМПЦ, заступника директора з питань психології Мушинського Віктора Петровича, методиста центру Савельєву Наталію Володимирівну; начальника управління освіти Куліш Ірину Миколаївну, керівників навчальних закладів міста.


Також з  нагоди 20 річчя служби на захід були запрошені: Єгорова Тамара Іванівна, Давиденко Зоя Іванівна, Супран Алла Володимирівна, Коваль Анжеліка Юріївна, Ковальова Тетяна Сергіівна, які працювали практичними психологами у навчальних закладах нашого міста у минулі роки.


Розпочалась урочиста презентація з виступу діток наших психологів, які підготували вірші про мам та їх професії. Передали творчу естафету Владиславу - сину практичного психолога НВК Штраус Тетяни. Він посвятив свій виступ усім мамам і зіграв на гітарі.


Офіційну частину відкрила піснею «Мій рідний край» Мельничук Олександра, молодий талановитий психолог ЗОШ №7/5. 

Потім методист методичного кабінету Кривощокова М.І. представила психологів і соціального педагога ЗНЗ міста, надала слово начальнику управління освіти Куліш І.М., завідуючій міським методичним кабінетом Фоміній А.М. та завідуючому ДОМПМПЦ Мушинському В.П.

В ході презентації  присутні були ознайомлені з історією розвитку психологічної служби міста, яка почала свою роботу з 1995 року та структурою психологічної служби, пріоритетними напрямками роботи, досягненнями психологів. Особливу увагу приділили звіту роботи методичних об’єднань практичних психологів ДНЗ та ЗНЗ. Звітували керівники методичних об’єднань практичних психологів ДНЗ та ЗНЗ, Штраус Тетяна Миколаївна і Перепьолкіна Яна Станіславівна. Дівчата розказали про принцип організації та проведення методичних днів, про плідну та тісну співпрацю колег, про діяльність творчих груп психологів, їх наробки, досягнення, відзнаки. Запропонували переглянути відеоролик «Хто такий психолог», в якому дошкільнята, учні, вихователі та вчителі поділилися своїм думками щодо професії «психолог», мультфільм «Смішарики – Психолог», тим самим підкреслили необхідність супервізії в нашій роботі.



                                                         


Родзинкою дня стала психологічна акція «Щастя» - під фінальну пісню Олександри з колегами усі присутні отримали на згадку про наші щирі посмішки і теплу зустріч серця з побажанням та солодким сюрпризом.


Приємним сюрпризом для психологів стали слова вдячності від Ірини Миколаївни начальника управління освіти та нагородження грамотами і подяками з нагоди 20-тиріччя функціонування психологічної служби міста за творчу працю, професіоналізм, значні успіхи в здійсненні соціально-педагогічної та психологічної допомоги та вагомий внесок у розбудову психологічної служби міста: Давиденко З.І., Штраус Т.М.,  Пономарь Ю.В., Брацило Л.С., Перепьолкіна Я.С.,  Машко А.С., Тюріна І.Г. 

У другій частині  заходу працювало дві секції:
-         круглий стіл для директорів ЗНЗ та завідуючих ДНЗ з  Мушинським В.П.
-         круглий стіл для практичних психологів і соціального педагога  з Савєльєвою Наталією  Володимирівною.

Методист ДОМПМПЦ перевірила ведення робочої документації, розповіла про нововведення та специфіку нової документації, відповіла на питання.
На завершення була дуже вдало запропонована гра «Принцеса, дракон, самурай» для зняття бар’єрів та емоційного напруження.


Робота психологічної служби,  творчий звіт і презентація були оцінені на досить високому рівні!

Нових нам, колеги, творчих досягнень і звершень! Так тримати!!!

субота, 7 листопада 2015 р.

Проведення дня психологічного здоров'яв КДНЗКТ №10

08.-09.10.2015р. в КДНЗКТ №10 були проведені заходи, присвячені Всесвітньому  дню психологічного здоров’я. Вихователі старшої групи Шкадь Н.С., Широкова О.В. та практичний психолог Катаржевська Т.Б. провели заняття з  творчого малювання «Світ в якому я живу» . З дітьми дошкільних груп були проведені ігри на прогулянці «По команді шикуйсь», «Знайди друга », «Гусениця».     


Практичним психологом Катаржевською Т.Б. був оформлений стенд, розміщена інформація в батьківських куточках груп з теми «Соціалізація дитини дошкільного віку», проведений батьківський всеобуч «Фактори впливу на процес соціалізації особистості дитини дошкільного віку», виготовлені інформаційні буклети. Проведені заняття для старших дошкільників «Вчимося розуміти іншого», для середніх «Посмішка творить дива»

                         
                      
Підсумком проведення Всесвітнього дня психологічного здоров’я став проведений практичним психологом семінар практикум «Психолого-педагогічні проблеми соціалізації особистості в умовах демократизації суспільства: етапи, види, педагогічні стратегії». В ході семінару проведено анкетування педагогів з теми «Соціалізація». Завданнями семінару були: ознайомлення педагогів з поняттям «Соціалізація», розкриття актуальності даного питання в системі сучасної дошкільної освіти, підвищення мотивації педагогів до формування успішної соціалізації дитини.
        



пʼятниця, 6 листопада 2015 р.

Педконсиліум: "Адаптація учнів 5 класів"


6 листопада у ЗОШ №9 відбувся педконсиліум: "Адаптація учнів 5 класів". На засідання було запрошено класних керівників 5-х класів та початкової школи, вчителів предметників, практичного психолога закладу. 






Вчителі  початкової школи ознайомили колег з висновками роботи з класами протягом 4-х років, акцентували увагу на успіхи і досягнення учнів, проблеми окремих учнів класу. Класні керівники 5-х класів, вчителі предметники познайомили колег зі своїми першими враженнями роботи з учнівськими колективами, з поточною успішністю учнів класу та виділили учнів з високим і низькім пізнавальним потенціалом. Практичний психолог підготувала аналітичний звіт щодо психологічного супроводу учнів 5-х класів, у відсотковому співвідношенні ознайомила педагогів з результатами діагностування, визначила учнів "групи ризику" та надала практичні рекомендації: " Як допомогти учням в період адаптації до навчання". 


На завершення з колегами була проведена інтерактивна гра "Дружба", в ході якої вчителі поділилися прийомами покращення згуртованості дитячих колективів з власного педагогічного досвіду. 


вівторок, 3 листопада 2015 р.


Всесвітній день психологічного здоров'я в ДНЗ №5



9 жовтня в дошкільному закладі №5 «Веселі зайчата» були проведені заходи, присвячені Всесвітньому дню психологічного здоров’я. Спільними зусиллями психолога та педагогів закладу були проведені заняття з дітьми середнього та старшого дошкільного віку, організовано прогулянку, естафети та ігри, тощо.

Психологом проведений семінар для педагогів «Психолого-педагогічні проблеми соціалізації особистості в умовах демократизації суспільства: етапи, види, педагогічні стратегії» та заняття батьківського всеобучу щодо проблеми соціалізації особистості дитини-дошкільника.


середа, 28 жовтня 2015 р.

Всесвітній день психологічного здоров'я в ДНЗ №18 "Струмочок"

Фотография 9 жовтня 2015 року в дошкільному навчальному закладі №18 пройшов Всесвітній день психологічного здоров'я.

 Головним завданням цього дня було формування, збереження та зміцнення психологічного здоров'я дітей, а також підвищення рівня психологічної культури педагогів та батьків; формування загального настрою оптимістичної тональності, настрою на "психологічну хвилю", створення сприятлового психологічного клімату.
Протягом дня практичним психологом разом з вихователями були проведені різноманітні заходи для дітей усіх вікових груп.
  З дітьми середнього та старшого дошкільного віку були проведені цікаві   психокорекційні заняття "Посмішка творить дива", "Вчимося розуміти іншого", які були спрямовані на створення психологічного комфорту, вміння звертати увагу на емоційний стан інших людей.
  Діти старшої дошкільної групи також прийняли участь в колективному творчому малюванні, що сприяло розвитку згуртованості, доброзичливості, повазі один до одного та творчих здібностей дітей.
   Підсумком проведення Всесвітнього дня психологічного здоров'я став семінар-практикум для педагогічних працівників дошкільного навчального закладу на тему: "Психолого-педагогічні проблеми соціалізації особистості в умовах демократизації суспільства: етапи, види, педагогічні стратегії". 

фото-звіт

вівторок, 27 жовтня 2015 р.

Звіт про проведення « Дня психологічного здоров’я» в КДНЗКТ – ПМПЦРД «Ромашка»

IMG_0709.JPGДень психологічного здоровя у дошкільному закладі був різноманітним та насичений цікавими заходами.
   Ранок почався з отримання батьками змістовної інформації у куточку психолога по темі «соціалізація дошкільника».Батьки з задоволенням ознайомилися з інформацією та отримали відповіді на хвилючі їх питання з цієї теми.
   У різних вікових групах були проведені заняття спрямовані на закріплення знань дітей про емоції, засоби їх вираження, уміння конструктивно спілкуватися , розуміти один одного, виховання доброзичливого ставлення та співпраці один з одним.
IMG_0714.JPG

Проведення творчого малювання на тему «світ в якому ти живеш» викликало у дітей масу позитивних емоцій,захоплення, бажання долучитися до спільної діяльності.





Проведений ,практичним психологом закладу Пономар Ю.В.,семінар практикум познайомив педагогів з поняттям соціалізації та методами її формування, підвищив мотивацію педагогів до формування успішної соціалізації дитини.
 
 
   Заключним етапом та підведенням підсумку дня було проведення соціальним педагогом Чуб І.Ю., батьківського всеобучу на тему «фактори впливу на процес соціалізації особистості дитини дошкільного віку», що збагатило досвід батьків про процес соціалізації.
   У різних вікових групах були проведені заняття спрямовані на закріплення знань дітей про емоції, засоби їх вираження, уміння конструктивно спілкуватися , розуміти один одного, виховання доброзичливого ставлення та співпраці один з одним.
IMG_0714.JPG

Проведення творчого малювання на тему «світ в якому ти живеш» викликало у дітей масу позитивних емоцій,захоплення, бажання долучитися до спільної діяльності.





Проведений ,практичним психологом закладу Пономар Ю.В.,семінар практикум познайомив педагогів з поняттям соціалізації та методами її формування, підвищив мотивацію педагогів до формування успішної соціалізації дитини.
 
 

   Заключним етапом та підведенням підсумку дня було проведення соціальним педагогом Чуб І.Ю., батьківського всеобучу на тему «фактори впливу на процес соціалізації особистості дитини дошкільного віку», що збагатило досвід батьків про процес соціалізації.