пʼятниця, 24 квітня 2015 р.

ІНТЕРАКТИВНА РОБОТА з батьками учнів 4 класу у ЗОШ №12

24 КВІТНЯ 2015 року у ЗОШ № 12  відбулися батьківськи збори учнів 4 класу. 
Розпочав збори виступ практичного психолога школи. Ірина Геннадіївна урізноманітнила свій виступ інтерактиними прийомами. 




 Для емоційного налаштування на роботу психолог запропонувала переглянути ПРИТЧУ "Все в твоїх руках".

   Батьки на згадку отримали метеликів-оригамі.





Ірина Геннадіївна ознайомила батьків з результатами діагностування учнів та надала індивідуальні рекомендції. Батьки отримали буклети з порадами. 














Батькам дуже сподобалися рекомендації-побажання та форма, в якій вони їх отримали.

Відштовхуючись від них, зробили загальний висновок: "...дети рождаются не только для того, чтобы мы их воспитывали, но и для того, чтобы они воспитывали нас. Для того чтобы сделать своего ребенка лучше, хорошему родителю приходится стать лучше самому. Это основной постулат воспитания!"


четвер, 23 квітня 2015 р.

ПСИХОЛОГІЧНИЙ ПРАКТИКУМ для вчителів школи ППД

23 КВІТНЯ на базі Марганецької гімназії відбулося чергове засідання школи ППД  вчителів початкових класів міста. 



 


  На засідання були запрошені представники ДДО та практичний психолог ЗОШ №12, Тюріна І.Г.


      Досягнення мети сучасної освіти пов'язане з особистісним потенціалом педагога, його загальною та професійною культурою, без яких неможливе вирішення наявних проблем навчання та виховання відповідно до нових освітніх парадигм. Сучасному педагогові необхідні гнучкість і нестандартність мислення, вміння адаптуватися до швидких змін умов життя. А це можливо лише за умови високого рівня професійної компетентності, наявності розвинених професійних здібностей.
      Вчитель, який працює з сучасними дітьми, мусить мати не лише високий рівень ерудиції і професійної майстерності, він повинен бути готовим до постійної самоосвіти й самовдосконалення; також повинен бути захопленим і таким, що вміє захоплювати, гнучким у поведінці і готовим до перегляду власних поглядів та мати високий творчий потенціал. 




Виходячи з цього, Ірина Геннадіївна учасникам засідання запропонувала виконати тест "Креативність, творчий потенціал педагога". 
Відповідно до результатів тестування, наші педагоги мають достатній та високий рівень креативності, необхідні якості , які допомагають їм творити, шукати нові ідеї та рішення. 




Присутнім сподобалися афоризми, підібрані для емоційного налаштування.
                  
                                      




З інтересом педагоги прослухали ПРИТЧУ:

"Засумували вчителі, не можуть знайти шлях до Сердець своїх учнів, щоб сіяти в них насіння добра.
— Можливо, врятує Мудрість? — сказали вони. І знайшли Мудреця, який сидів у печері.
— О Мудрецю, — почали благати вони, — вкажи нам шлях до сердець наших учнів, щоб сіяти в них зерна добра, інакше покоління стає жорстоким!
Сказав їм Мудрець:
— Дам вам шлях до сердець ваших учнів, але віддайте мені натомість «дар» ваш!
Учителі перезирнулися: якого «дару» від них вимагає Мудрець?
Тоді Мудрець сказав:
— Якщо в когось є роздратування, дай мені роздратування. Якщо в когось є гнів,
дай мені гнів. Якщо в когось є жорстокість, дай мені жорстокість. Якщо в когось є грубість, дай мені грубість. Якщо в когось є сумнів, дай мені сумнів. Якщо в когось є злість, дай мені злість. Якщо в когось є страх, дай мені страх. А якщо дасте пригорщу дурних звичок, я прийму й ці запилені брязкальця. Але не забудьте, чого вартий той, хто відніме одного разу подароване.
Отже, я прийняв увесь бруд вашого Серця, і воно стало чистим. А вам відкриваю Мудрість: Шляхом до Серця учня є чисте Серце вчителя!"






















ШАНОВНІ КОЛЕГИ, ПАМ'ЯТАЙТЕ Й ВИ, ЩО "Шляхом до Серця учня є чисте Серце вчителя!"

З повагою, Ірина Геннадіївна

Робота психолога з дошкільниками

Практичний психолог ЗОШ № 11 Машко А.С.  провела корекційно-відновлювальне занаття з дошкільниками, з метою допомогти дітям усвідомити необхідність  уважно слухати інструкцію вчителя до завдань та правильно виконувати вказівки вчителя.
На занаття були запрошені : директор школи Волкова О.І. та зауч початкових класів Шпак Л.М. , які мали змогу спостерігати за роботою та поведінкою дітей, а також приймати участь у рухливих іграх.
 Діти були поділені на дві групи по 15 чол, поки одна група займалась з практичним психологом інша група виконувала вправи з логопедом, а потім навпаки.



середа, 22 квітня 2015 р.

23 апреля Украина отмечает всеукраинский день психолога


  По обычаю, испытывая трудности в жизни, украинцы обращались в церковь или к знахарям, и эта привычка все еще сильна. В новом тысячелетии профессия психолога становится все более популярной, в том числе и на Украине. Более того люди совершенно разных сфер деятельности все чаще интересуются психологией, покупают книги и изучают самостоятельно азы науки. У  психологов появились эффективные методы работы с клиентами, у людей появилось больше доверия к «непонятной» психологии, и человек уже может выбрать психолога, способы работы которого ему нравятся. 
Каждый психолог, который консультирует людей, берет на себя огромную ответственность. От личного мастерства и знаний психолога во многом зависит результат консультирования. Психологи достойны уважения — многие люди меняют свою жизнь к лучшему благодаря их работе. Возможно, они не всегда достигают успеха — но они всегда борются за него до конца.

Один из выдающихся психологов прошлого столетия Жан Пиаже (Jean Piaget) предсказал, что в 21 столетии психология станет одной из ведущих наук. Судя по всему, его прогноз начинает сбываться.

Сегодня на Украине 23 апреля  отмечается Всеукраинский день психолога! 

С профессиональным праздником, дорогие коллеги

Один мудрец сказал, что душа человека подобна драгоценному камню. Без должной огранки и оправы она не может сиять всеми гранями. Продолжая его мысли, разумно сравнить психолога с умелым ювелиром, который, понимая ценность камня, умеет создать из него настоящее сокровище, оттенить его краски.


В день психолога я хочу пожелать Вам, дорогие коллеги, хорошего настроения, гармонии во всем, улыбок на каждый день, а также новых достижений в нашей ювелирной работе, благодаря которой души людей играют светом, совсем как бриллианты!!!


ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД УЧНІВ та НВП 2 класу

Протягом року у ЗОШ № 12 в рамках психологічного супроводу НВП учнів 2 класу проводилася робота когнітивного змісту, а також заняття з елементами арт-терапії, які сприяють розвитку довільної регуляції емоційної та поведінкової сфери.
Корекційно-розвивальна робота здійснювалася в групах до 10 дітей, міні-групах — до 4 дітей та індивідуально. Вибір конкретної форми робти залежало від характеру проблеми.








 22 квітня у 2 класі було проведено заняття з елементами казкотерапії; "Пригоди першоцвітів".



вівторок, 21 квітня 2015 р.

Виступ практичного психолога Машко А.С. на ММО вчителів 4-х класів

Виступ практичного психолога ЗОШ № 11 Машко А.С. на базі ЗОШ №1 на засідання міського методичного об`єднання вчителів 4-х класів
Тема: Супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання в загальоосвітніх школах.




Розглянули основні поняття та визначення "інвалід", "неповноцінні", "інклюзія". Ознайомились з класифікацією вад психофізичного розвитку групи дітей з особливими освітніми потребами. Заслухали короткі характеристики особливостей пізнавальної діяльності та корекційні прийоми (за Мироновою С.П.) та казочку про Цвірінька, яку у кінці обговорили з вчителями та налаштувалися на позитивне сприймання дітей, які потребуюсь особливої уваги та допомоги. 




четвер, 16 квітня 2015 р.

МО практичних психологів ЗНЗ та ДНЗ міста

       16 квітня  на  базі ЗОШ  №11 відбулося засідання МО практичних психологів ЗНЗ та ДНЗ


Сучасна освіта потребує педагога, який має високі інтелектуальні та комунікативні якості, здатного критично мислити і творчо підходити до вирішення завдань, що поставлені перед ним. 

Педагогічну цінність представляють такі властивості людської природи, як гумор, дотепність і сміх. Почуття гумору не лише фахівці, а й сучасні учні, ставлять в один ряд з іншими необхідними емоційними особливостями, що становлять професійну компетентність педагога. 


 


Ведучий психолог ДНЗ, Штраус   Тетяна, презентувала Семінар - тренінг    "Сміх - додатковий інструмент роботи педагога для   підвищення   стану психологічного здоров'я дітей. Стимулювання механізму саморегуляції". 






Машко А.С. та Тюріна І.Г., ведучі психологи ЗНЗ, презентували в свою чергу Семінар - тренінг "Сміх і почуття гумору у роботі учителя".





Першими презентували семінар психологи ДНЗ. Штраус Т.М. ознайомила присутніх з метою семінару, акцентувала увагу на актуальності даної теми та користю сміху та гумору в НВП. 








Психологи пригадали поняття "сміх" та "гелотологія".


Провели гру "Асоціації" - в якій кожен з психологів зазначив, з чим для нього асоціюється сміх та радість.




Дуже цікавим виявився тест "ЯК У ВАС ІЗ ПОЧУТТЯМ ГУМОРУ".

Із задоволенням психологи пограли в гру "Водій".  Поділилися своїми враженнями та побажаннями.


В ході наступної гри "Пародії" учасники засідання читали дитячі віршики як "іноземець", "розгніваний керівник", "репер", "матуся" тощо. 





Родзинкою семінару стала арт-терапевтична вправа "Колаж".






На останок були надані рекомендації та усіх учасникам роздані буклети.


                                   







Психологи ЗНЗ провели презентацію семінару у формі сміхотерапії. 



Мета семінару - навчити педагогів прийомам зниження рівня емоційного напруження, накопиченої втоми, продовжувати формувати позитивне мислення, зміцнювати психічне здоров’я,  розвивати комунікативні навички, почуття гумору та впевненості  в собі, виховувати оптимістичний погляд на сучасне життя та роботу вчителя.  




В ході перегляду відео "Навіщо потрібен сміх" психологам нагадали про поняття "сміх" та його значення для здоров'я людини, про науку, гелотологію, яка вивчає сміх, про теорії сміху.


Коли людина сміється, в його крові виділяються "гормони щастя" - ендорфіни, а також лей-енкефаліни, які підвищують стійкість до стресу, знижують больовий порок. Звідси - загальне збільшення захисних сил організму.
Але всі ці ознаки відносяться саме до щирого сміху, а не вимученої посмішці! - зазначили психологи.


Надалі учасникам семінару запропонували 5-ть хвилин сміхотерапії та ознайомили з принципом заразливого сміху.


Сміх заразливий і легко набуває характер масового явища. Завдяки емпатії як механізму синхронізації переживань, сміх спонукає членів колективу несвідомо наслідувати один одного.



   Розглядаючи користь сміху, ведучі психологи підкреслили: що з педагогічної точки зору гумор і сміх є особливими формами, універсальними, багатофункціональними прийомами непрямої дії, що реалізуються у вербальній або невербальній формі у процесі педагогічної взаємодії. 


      Наступним етапом семінару було читання анекдотів із шкільного життя.
                                               


В ході психологічного практикуму психологи переглянули фрагмент відео передачі "Все буде добре", ознайомилися та спробували  декілька вправ психойоги : "Привітання", "Замочок", "Розмова по телефону", "Крем для обличчя" та "Фотокартка". Відчули як сміх впливає на наш організм, як швидко виробляється "гормон щастя".



Сміятися корисно не тільки для здоров'я, з точки зору психології сміх відображає характер людини. Зверніть увагу й Ви на манеру сміятися оточуючих Вас людей, і  зрозумієте з ким маєте справу.


В кінці семінару психологи подивилися та прослухали ранкову мантру-рекомендацію "Почни день з позитиву", ознайомилися з буклетом рекомендацій та виконали вправу "Збери квітку", на пелюстках якої були написані жартівливі афоризми.


Сміх і гумор в арсеналі педагогічної комунікації мають принципове значення, оскільки місія освіти полягає не тільки в технологічній передачі знань, а й у дії на учня, у першу чергу на його почуття, поведінку, якості характеру тощо. 

А отже, шановні колеги, використовуйте щиру посмішку та дотепний гумор на своїх уроках для позитивного мислення та настрою учнів)))

«Гумор – 
це показник морального здоров'я
колективу і особистості»

В. Сухомлинський