середа, 28 жовтня 2015 р.

Всесвітній день психологічного здоров'я в ДНЗ №18 "Струмочок"

Фотография 9 жовтня 2015 року в дошкільному навчальному закладі №18 пройшов Всесвітній день психологічного здоров'я.

 Головним завданням цього дня було формування, збереження та зміцнення психологічного здоров'я дітей, а також підвищення рівня психологічної культури педагогів та батьків; формування загального настрою оптимістичної тональності, настрою на "психологічну хвилю", створення сприятлового психологічного клімату.
Протягом дня практичним психологом разом з вихователями були проведені різноманітні заходи для дітей усіх вікових груп.
  З дітьми середнього та старшого дошкільного віку були проведені цікаві   психокорекційні заняття "Посмішка творить дива", "Вчимося розуміти іншого", які були спрямовані на створення психологічного комфорту, вміння звертати увагу на емоційний стан інших людей.
  Діти старшої дошкільної групи також прийняли участь в колективному творчому малюванні, що сприяло розвитку згуртованості, доброзичливості, повазі один до одного та творчих здібностей дітей.
   Підсумком проведення Всесвітнього дня психологічного здоров'я став семінар-практикум для педагогічних працівників дошкільного навчального закладу на тему: "Психолого-педагогічні проблеми соціалізації особистості в умовах демократизації суспільства: етапи, види, педагогічні стратегії". 

фото-звіт

вівторок, 27 жовтня 2015 р.

Звіт про проведення « Дня психологічного здоров’я» в КДНЗКТ – ПМПЦРД «Ромашка»

IMG_0709.JPGДень психологічного здоровя у дошкільному закладі був різноманітним та насичений цікавими заходами.
   Ранок почався з отримання батьками змістовної інформації у куточку психолога по темі «соціалізація дошкільника».Батьки з задоволенням ознайомилися з інформацією та отримали відповіді на хвилючі їх питання з цієї теми.
   У різних вікових групах були проведені заняття спрямовані на закріплення знань дітей про емоції, засоби їх вираження, уміння конструктивно спілкуватися , розуміти один одного, виховання доброзичливого ставлення та співпраці один з одним.
IMG_0714.JPG

Проведення творчого малювання на тему «світ в якому ти живеш» викликало у дітей масу позитивних емоцій,захоплення, бажання долучитися до спільної діяльності.





Проведений ,практичним психологом закладу Пономар Ю.В.,семінар практикум познайомив педагогів з поняттям соціалізації та методами її формування, підвищив мотивацію педагогів до формування успішної соціалізації дитини.
 
 
   Заключним етапом та підведенням підсумку дня було проведення соціальним педагогом Чуб І.Ю., батьківського всеобучу на тему «фактори впливу на процес соціалізації особистості дитини дошкільного віку», що збагатило досвід батьків про процес соціалізації.
   У різних вікових групах були проведені заняття спрямовані на закріплення знань дітей про емоції, засоби їх вираження, уміння конструктивно спілкуватися , розуміти один одного, виховання доброзичливого ставлення та співпраці один з одним.
IMG_0714.JPG

Проведення творчого малювання на тему «світ в якому ти живеш» викликало у дітей масу позитивних емоцій,захоплення, бажання долучитися до спільної діяльності.





Проведений ,практичним психологом закладу Пономар Ю.В.,семінар практикум познайомив педагогів з поняттям соціалізації та методами її формування, підвищив мотивацію педагогів до формування успішної соціалізації дитини.
 
 

   Заключним етапом та підведенням підсумку дня було проведення соціальним педагогом Чуб І.Ю., батьківського всеобучу на тему «фактори впливу на процес соціалізації особистості дитини дошкільного віку», що збагатило досвід батьків про процес соціалізації.

понеділок, 26 жовтня 2015 р.

Всесвітній день психічного здоров'я в Марганецькій гімназії .

23.10.2015 року в Марганецькій  гімназії відбулися заходи з нагоди  Всесвітнього дня психічного здоровя Плануючи заходи, шкільний психолог Діденко Аліна Вікторівна ставила собі за мету подарувати учасникам свята позитивні емоції, адже саме завдяки їм людина відчуває себе щасливою.

     Ранок розпочався психологічною акцією "Для тебе", яка підвищила емоційний стан  дітей:

 Були проведені класні години:
ü    1-4 клас – «Ти не один»
ü    5-8 клас – «Який Я»
ü  9-10 класи – «Місто мого життя»
ü     11 кл. «Я через 10 років»

На великій перерві учні школи взяли участь в акції "Рука до руки"


Підсумком проведення Всесвітнього дня психологічного здоров’я став  психолого-педагоічний семінар : «Психолого-педагогічні проблеми соціалізації особистості в умовах демократизації суспільства: етапи, види, педагогічні стратегії».

пʼятниця, 23 жовтня 2015 р.

"Ми - першокласники!!!"

23 жовтня у Марганецькій загальноосвітній школі № 9 в рамках супроводу адаптації до шкільного життя учнів 1-их класів відбулося свято «МИ – ПЕРШОКЛАСНИКИ!» На свято урочистого посвячення у першокласники були запрошені батьки учнів, адміністрація школи, вчителі початкової школи, вихователі ГПД, бібліотекар та практичний психолог. Усі запрошені  привітали дітей у великій дружній шкільній родині, побажали їм здоров’я, успіхів, наполегливості у навчанні, відмінних оцінок. 

Класний керівник Любов Василівна  Разгільдєєва підготувала творчий фото-звіт для присутніх та ознайомила усіх з першими досягненнями та успіхами учнів. 

Практичний психолог школи Ірина Геннадіївна Тюріна підготувала учням сюрприз. Кожна дитина отримала іменну квітку, на пелюстках якої прописані їх позитивні якості. Ці якості називали саме однокласники під час годин спілкування з психологом. Учні  та їх батьки отримали завдання - зберегти ці квіти до 11 класу, і завжди пам’ятати про свої позитивні риси. Від батьківського комітету діти отримали солодкі призи. Незабутнім та емоційним моментом для дітей стало свято. Із великою відповідальністю та гордістю дітлахи ділилися своїми знаннями та талантами: декламували вірші, співали, відгадували загадки... 


Ще, здається, нещодавно пролунав дзвоник на перший урок у житті цих малят. А вже майже два місяці вони щодня приходять до школи, яка для них стала рідною. І сьогодні вони урочисто отримали «учнівські посвідчення» та з гордістю сказали: «Ми –першокласники!».


Тож хочеться побажати, щоб життя наших першокласників завжди билося чистою джерельною водою. Успіхів вам на нелегких, але цікавих шкільних стежинах!!!

                                                                                  Хай вас Бог благословить,
                                                        Матір Божа добавить сили,
                                                        Для людей, для країни ростіть,
                                                        Хай міцніють щодня ваші крила!

четвер, 22 жовтня 2015 р.

Спільне засідання методичного об'єднання практичних психологів ДНЗ та ЗНЗ


22 жовтня на базі ЗОШ №2 відбулося спільне засідання методичного об'єднання практичних психологів ДНЗ та ЗНЗ міста. 





В ході засідання методист управління освіти Кривощока М.І. перевірила у психологів ведення документації за поточний рік згідно наказу №308 та додаткам до наказу за вересень-жовтень, розподілила обов'язки між психологами по підготовці до обласної перевірки щодо ефективності роботи психологічної служби міста. 

За круглим столом колеги поділилися враженнями щодо проведення заходів присвячених Всесвітньому дню психічного здоров'я.

неділя, 18 жовтня 2015 р.

Всеукраїнський мониторинг

     "Ефективність функціонування психологічної служби та ставлення учасників навчально-виховного процесу до результатів діяльності працівників психологічної служби"

В Марганецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 11 з поглибленим вивченням математики у 8-11 класах Марганецької міської ради Дніпропетровської області пройшов всеукраїнський мониторинг"Ефективність функціонування психологічної служби та ставлення учасників навчально-виховного процесу до результатів діяльності працівників психологічної служби".
     Опитування вчителів і батьків проводилось анонімно, з проханням відповісти на запитання анкет щодо діяльності психологічної служби у навчальних закладах. Вчителі і батьки мали змогу висловити свої пропозиції та зауваження щодо діяльності практичного психолога і соціального педагога:
для практичного психолога:
- більше проводити свят типу "День психологічного здоровья", "Тиждень психології", і нам батькам, і нашим дітям подобаються ці свята.
для соціального педагога:
- ввести цю посаду у навчальні заклади;
- залучати соціального педагога співпрацювати з практичним психологом;
- працювати з учнями, проводити цікаві тренингові занаття.







День психічного здоров'я в НВК "ДНЗ - ЗНЗ - школа І ступеня"



   9 жовтня в НВК пройшли заходи до Дня психічного здоров'я.

    Всі учасники навчально – виховного процесу з самого ранку могли ознайомитися з планом заходів цього дня та обрати той,  у якому хотілось би прийняти участь.
    Інформаційні куточки освітили тему: соціалізація дитини дошкільного та молодшого шкільного віку.





ЛОГИЧЕСКИЕ УРОВНИ ИЗМЕНЕНИЙ ЧЕЛОВЕКА .


Известный антрополог Бейтсон, указал, что в процессе обучения, изменения и общения существует иерархия. Для начала рассмотрим вкратце эти уровни: 
~Духовность – Изменяться для кого, или/и для какой цели? 
~Идентичность – Отражает ли это изменение то, кем я являюсь? 
~Ценности и убеждения – Зачем совершать изменение? 
~Навыки и способности – Как совершить эти изменения? 
~Поведение – Что следует изменить? 
~Окружение – Где следует совершить изменения? 

Функции каждого логического уровня изменений в иерархии – организация информации расположенной ниже. Интересно, что изменение чего-либо на нижнем логическом уровне иерархии может, но не обязательно повлияет на уровни выше. Однако изменение в верхнем уровне обязательно повлияет на всё, что находится ниже. Таким образом, если вы вносите изменения на более низком логическом уровне, а проблема находится на более высоком логическом уровне, таких изменений, вероятно, не хватит. 

Логические уровни изменений: 

~Логический уровень изменений «духовность» соединяет вас с широкой картиной, когда вы начинаете подвергать сомнению ваши собственные цели, мораль, миссию или жизненный путь. Здесь вы ближе подходите к духовности и вопросам бытия. Вы начинаете совершать изменения на этом логическом уровне, когда задаётесь вопросами: «Почему я здесь?», «Какой вклад я могу привнести в жизни других людей?», «Во что я верю?» и так далее. 
Человек уникальное существо, и у каждого из жителей нашей земли есть своя карта мира, в которую они редко вносят изменения, однако, совершая изменения на этом уровне, они меняют всю свою жизнь. 

~Логический уровень "идентичность" 
Этот уровень – наши представления о самом себе. Каким мы видим себя, какова наша самооценка? Каковы ваши представления о вашей способности жить по своим собственным стандартам? Помним, что наш внутренний мир отражается на внешнем мире. Если вы выросли в неблагополучной семье, вероятно, что у вас есть множество ограничивающих убеждений о самом себе, которые запрограммировали вас на неудачи. Вы снова и снова находите подтверждения своим ограничивающим убеждения в окружающем вас мире. Ваши представления о самом себе отражаются на всех остальных логических уровнях, расположенных ниже. 
Этот уровень изменить столь же сложно, как и уровень «духовность», однако это возможно, и вполне достижимо. Чтобы прояснить для себя, каким вы видите себя, задавайтесь вопросами: «Как то, с чем я сталкиваюсь, выражает то, кем я являюсь?». «Какой я человек?». «Как я могу себя описать, и как моя жизнь соответствует моему описанию?». «Как другие люди могли бы описать меня?», «Что самое важное в моей жизни?». Ответы на эти вопросы частично откроют вам, как ваши представления о себе отражаются в вашей жизни, ну а если вы хотите что-то изменить в своей жизни, вы измените ответы на эти вопросы. 

~Логический уровень "ценности и убеждения" 
Наши убеждения и ценности определяют то, кто мы есть и всё, с чем мы сталкиваемся в этом мире. Они направляют нашу жизнь, даже если мы совершенно забыли, что имеем те или иные убеждения. Ценности и убеждения это те вещи, которые заставляют вас вставать по утрам с кровати, или не заставляют, они определяют всё течение нашей жизни и влияют на каждый уровень расположенный ниже. Убеждения относительно нашего окружения не обязательно поменяет наши убеждения о самом себе, но наши убеждения о самом себе обязательно поменяют наши убеждения об окружающем мире. 
Чтобы получить лучшее представление о своих убеждениях и ценностях, задайтесь вопросами: «Что важно для других людей в моей жизни?». «Что я считают правильным и неправильным?». «Чтобы должно быть правдой, чтобы я получил то, чего я хочу?». «Каковы мои убеждения относительно этого человека или ситуации?». Убеждения не просто мысли – это то, каким мы видим мир, их нельзя проверить или доказать, они лишь подтверждение нашего повторяющегося опыта.

~Логический уровень "Навыки и способности" 
Встретившись с необходимостью в тех или иных изменениях, нам необходимо определить набор навыков, которые потребуются нам для совершения этих изменений. Что вы умеете делать, какими навыками способностями вы обладаете, и какие из них могут помочь вам в совершении нужных изменений? А какие навыки вам только предстоит развить, дабы совершить необходимые изменения? Отсутствие необходимых навыков, пожалуй, одна из основных преград на нашем пути к изменениям и именно поэтому люди часто останавливаются на этом этапе или уровне, поскольку получение некоторых навыков требует от нас вложения массы времени и усилий. 

~Логический уровень "Поведение"
Это логический уровень наших действий, на котором мы выбираем, что нам необходимо изменить. Чаще всего объектом изменения становится то, что нам не нравится или вызывает неприязнь, или то, чего бы нам хотелось в данный момент времени. Диапазон и качество возможных действий ограничено нашим мировоззрением, отношением к себе, нашими убеждениями и ценностями, а также нашими способностями и навыками. На секунду задумайтесь, чем вы обычно занимаетесь в течение дня? Как правило, вы легко сможете составить список всех ваших действий в течение недели, в течение месяца, и даже года. В большинстве случаев, вы даже можете предсказать, что вы будете делать завтра, неделю и месяц спустя. 
Встречаясь с какой-либо проблемой, мы можем испытывать необходимость в её решении, и мы даже можем решить для себя, что собираемся справиться с этой проблемой. И хорошо, если у нас есть необходимые навыки для её решения, в таком случае мы можем подкорректировать своё поведение и всё-таки решить её. В ином случае, нам придётся поднять на уровень выше, дабы получить необходимые навыки. А возможно ещё выше, если решение проблемы противоречит нашим ценностям и убеждениям, и так далее. Однако большую часть своего времени мы, а если быть точнее, многие из нас, проводят именно на этом уровне – поскольку если мы не поднимаемся на логический уровень поведения, проблема продолжает оставаться, а мы продолжаем негодовать, оставаясь на низшем логическом уровне. 

~Логический уровень "Окружение" 
Большая часть людей находится на этом логическом уровне, так мы можем осознавать, что проблема существует, однако, если мы остаёмся здесь, мы можем так и не решить эту проблему, а просто сжиться с ней. Мы можем ходить на давно опостылевшую нам работу, которая уже давно не приносит удовлетворения. Мы можем терпеть обиды и страдания в своих отношениях, которые перестали нас устраивать. И, в конце концов, мы можем продолжать влачить «жалкое» существование, так и не решаясь на совершение изменений. Мы негодуем по разному поводу, находим оправдания нашей неспособности решить ситуацию, возможно даже, обвиняем других людей в своей «беспомощности». Однако здесь мы уже осознаём, что проблема существует. 
На этом логическом уровне изменений происходит выявление наших проблем. И именно на этом логическом уровне происходят самые простые изменения. Здесь мы можем решать проблему за проблемой, однако если существует проблема на более высоком уровне, проблема будет продолжать всплывать на поверхность. Изменения здесь происходят наиболее часто, и чаще всего эти изменения выражаются в обвинениях других людей. Нам проще обвинить, кого бы то ни было в своих проблемах, но обвинения могут создать лишь видимость решения проблемы, на самом же деле, проблема продолжает существовать. Действительное же решение проблемы начинается, когда мы берём на себя полную ответственность за всё, что происходит в нашей жизни. 

Суть заключается в том, что столкнувшись с той или иной проблемой вам необходимо для начала выявить, на каком логическом уровне происходит эта проблема? Определив, где находится эта проблема, вы можете решить её разными способами – начать действовать, делать то, что вы умеете, получить необходимые для изменения навыки, изменить свои убеждения, чтобы ваши новые навыки им не противоречили, изменить своё представление о самом себе.

четвер, 15 жовтня 2015 р.

«Дня психологічного здоров’я» в ДНЗ №13 «Берізка»

 
Мета запланованих заходів : Підвищити психологічний стан дітей та всіх учасників навчально-виховного процесу; закріплювати знання дітей про емоції, засоби їх вираження; тренувати виразну міміку; розвивати почуття доброзичливості; уважно ставитися одне до одного; продовувати вчити дітей спілкуватися та розуміти одне одного; звертати увагу на емоційний стан інших людей; вчити співпрацювати в парі; зняти психологічну напругу, підняти на



9 жовтня 2015 року в ДНЗ №13 було проведено заняття з дітьми середньої , різновікової та старших групах на тему «Посмішка творить дивa» «Вчимося розуміти іншого».

Заняття традиційно розпочались привітанням , потімз дітьми було проведено бесіду про емоції та почуття людей які вони бувають, діти грали в гру «Знайди таку саму емоцію», А найбільше їм сподобалась гра «Насос і м’ячик» Діти активно приймали участь в бесіді, іграх, та колективному малюванні « Світ в якому я живу».



     
   З вихователями ДНЗ№13 був проведений семінар «Психолого-педагогічні проблеми соціалізації особистості в умовах демократизації суспільства: етапи, види, педагогічні стратегії”.






               


середа, 14 жовтня 2015 р.

Всесвітній день психічного здоров'я у ЗОШ №1

Відзначати Всесвітній день психічного здоров'я у нашій школі стає вже доброю традицією. Адже психічне здоров'я - це набагато більше ніж просто відсутність психічних захворювань. Психічне зоров'я - це все те, що ми всі бажаємо  мати, причому незалежно від того, чи знаємо ми всі що це таке. Коли ми говоримо про щастя, душевний спокій, радість або задоволенність, ми говоримо про психічне здоров'я.
 9 жовтня був особливим днем, тому, що саме цього дня у нашій школі відбулися заходи з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров'я. Плануючи заходи, шкільний психолог Перепьолкіна Яна Станіславівна, ставила собі за мету подарувати учасникам свята позитивні емоції, адже саме завдяки їм людина відчуває себе щасливою.
Розпочався день психологічною акцією "Для тебе":

Були проведені класні години для учнів 1 - 11 класів на тему "Соціалізація":






На великих перервах учні школи взяли участь в акції "Рука до руки":


Завдяки злагодженій роботі педагогічного колективу у заходах взяли участь всі учні нашої школи.
Закінчився день психологічним семінаром "Психолого-педагогічні проблеми соціалізації особистості в умовах демократизації суспільства: єтапи, види, педагогічні стратегії":